Superpuchar Francji: PSG zdobyło trofeum

Paris Saint Germain pokonało 2:0 Olympique Lyon w meczu o Superpuchar Francji. Spotkanie rozegrane zostało na Stade Saputo w Montrealu.

Pierwszego gola dla stołecznej drużyny strzelił Serge Aurier w 11. minucie gry. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i po dośrodkowaniu Davida Luiza, głową skierował piłkę do bramki. Sześć minut później piłkarze Laurenta Blanca prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani, który dobił strzał Zlatana Ibrahimovicia.

Piłkarze Hubert Fournier kończyli mecz w dziesiątkę. W 64. minucie gry, za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Maxime Gonalons.

To trzeci z rzędu triumf paryskiej drużyny w meczu o Superpuchar kraju. Przed rokiem PSG pokonało Guingamp 2:0, a dwa lata temu wygrało z Bordeaux 2:1.

Paris Saint Germain rozpocznie sezon w Ligue 1 od meczu z Lille. Spotkanie rozegrane zostanie 8 sierpnia. Dwa dni później Lyon zmierzy się z Lorient.