Szkocja: Gostomski podpisał kontrakt z Rangers FC

Maciej Gostomski został zawodnikiem Rangers FC – poinformowano na stronie internetowej klubu z Glasgow. 27-latek związał się z drużyną „The Gers” półrocznym kontraktem.

Polak przez ostatnie dwa i pół roku bronił barw Lecha Poznań. Z „Kolejorzem” zdobył mistrzostwo kraju. Na swoim koncie ma 44 występy w Ekstraklasie. Pod koniec grudnia wygasła jego umowa z poznańskim klubem.

– To dla mnie wielka szansa. Wierzę, że z moim doświadczeniem mogę wnieść coś dobrego do drużyny. Rangers FC to wielki klub ze wspaniałą historią. Cieszę się, że zostałem jego częścią – powiedział Gostomski.

Wychowanek Cartusii Kartuzy będzie miał okazję do debiutu 10 stycznia. Jego drużyna zmierzy się u siebie z Cowdenbeath w czwartej rundzie Pucharu Szkocji.

Polak będzie rywalizował o miejsce w składzie z Cammym Bellem i Wesem Foderinghamem. Drużyna prowadzona przez Marka Warbutona zajmuje obecnie pierwsze miejsce w drugiej klasie rozgrywkowej.

To drugie wzmocnienie klubu z Ibrox Stadium w zimowym okienku transferowym. Wcześniej do zespołu dołączył Harry Forrester.