T-Mobile Ekstraklasa: Cracovia przełamała fatalną wyjazdową passę

W pierwszym piątkowym spotkaniu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia przerwała wyjazdową serię porażek i pokonała Koronę Kielce 2:1 (2:0) po golach Marciina Budzińskiego i Denissa Rakelsa.

Antybohater spotkania: Paweł Golański (Korona Kielce)
Kapitan kielczan rozegrał tak słabe zawody, że trener Ryszard Tarasiewicz musiał go zmienić w 71. minucie gry. Golański łatwo dawał się ogrywać zawodnikom Pasów i popełnił błąd, po którym padła pierwsza bramka dla Pasów.

Tak padły bramki:

0:1 Budziński
„Budzik” bez kłopotu pokonał bramkarza Korony w sytuacji sam na sam. Wcześniej prostopadłym podaniem popisał się Dąbrowski.

0:2 Rakels
Płaska centra Nykiela, a zamykający akcję na dalszym słupku Rakels natychmiast pokonał golkipera Korony.

1:2 Trytko
Błąd defensywy Pasów kończy się golem Przemysława Trytki. Aut na wysokości pola karnego i Jovanović ograł trójkę rywali, zagrał w pole karne i fatalny błąd przy piąstkowaniu popełnił Pilarz.