Tadeusz Pawłowski: Czeka nas ciężkie spotkanie

Szkoleniowiec Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski przyznał na konferencji prasowej przed meczem rewanżowym z IFK Goeteborg w ramach II rundy eliminacyjnej Ligi Europy, iż spodziewa się on ciężkiej przeprawy już od pierwszych minut spotkania.

W pierwszym starciu wrocławska ekipa bezbramkowo zremisowała na własnym terenie z osiemnastokrotnym mistrzem Szwecji.

– W środę lecimy do Szwecji, a w czwartek przed nami kolejny mecz. Uważam, ze bardzo ważny dla naszego klubu. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężkie spotkanie i przejście do następnej rundy byłoby ogromnym sukcesem nie tylko sportowym, ale też jako reklama naszego zespołu – stwierdził Tadeusz Pawłowski, cytowany przez oficjalną stronę Śląska Wrocław.

– Skład jest ustalony. Nieważne kogo z młodych bierzemy do Szwecji, bo nie na tym ten klub się opiera. Śląsk opiera się na najlepszej jedenastce, która w czwartek wyjdzie na boisko. Bez względu czy złożona ona będzie z młodych, starych, grubych, czy chudych. Jedzie najlepsza osiemnastka, która chce awansować do kolejnej rundy – kontynuował.

– Myślę, że Szwedzi są pewni awansu, a utwierdzi ich w tym jeszcze nasz ostatni wynik. Przewiduję, że IFK będzie chciało się na nas rzucić już od pierwszej minuty – zaznaczył 61-latek.

– Musimy wziąć pod uwagę w jakiej fazie sezonu, czyli na początku rundy rewanżowej, jest Goeteborg. Szwedzi mają za sobą 16 meczów ligowych, a my rozegraliśmy dopiero pierwsze spotkanie w lidze – dodał.