Teodorczyk mistrzem Ukrainy, Dynamo Kijów przerwało dominację Szachtara!

Piłkarze Dynama Kijów pokonali w niedzielę na własnym stadionie Dnipro Dniepropietrowsk 1:0 (0:0) i zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu tytuł mistrzowski.

Decydującego o losach tego spotkania gola zdobył na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Domagoja Vidy. W efekcie podopieczni Serhija Rebrowa mają siedem punktów przewagi nad plasującym się na drugiej lokacie Szachtarem Donieck.

Łukasz Teodorczyk na placu gry pojawił się w 64. minucie rywalizacji. Dla byłego reprezentanta Polski był to 13 mecz w bieżącym sezonie ligowym. Jak do tej pory 23-latek zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę.

Dla Dynama Kijów tegoroczne mistrzostwo kraju jest czternastym w historii klubu. Ostatni raz najlepszą ekipą w lidze biało-niebiescy byli w roku 2009. Od tamtego momentu pięć kolejnych tytułów trafiało w ręce Szachtara Donieck.