Towarzysko: Grupowi rywale Polski przegrali ze Stanami Zjednoczonymi

Reprezentacja Niemiec przegrała 1:2 ze Stanami Zjednoczonymi w towarzyskim meczu, który został rozegrany na Rhein Energie Stadion w Kolonii. Dla piłkarzy Jurgena Klinsmanna to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola zdobyli aktualni Mistrzowie Świata. Na listę strzelców w 12. minucie spotkania wpisał się Mario Goetze, któremu asystował debiutujący w kadrze, Patrick Herrmann. Później dwie bramki strzelili goście. Cztery minuty przed przerwą, trafienie zaliczył Mikkel Diskerud, a w 87. minucie gry, wynik na 2:1 ustalił Bobby Wood.

Obie drużyny spotkały się ze sobą na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Niemcy wygrali wtedy 1:0, po golu Thomasa Muellera.

Stany Zjednoczone w ciągu sześciu dni pokonały dwóch medalistów ubiegłorocznego mundialu. W piątek zawodnicy Klinsmanna wygrali 2:1 z Holandią.

Kolejnym rywalem piłkarzy Joachima Loewa będzie Gibraltar. Mecz w ramach eliminacji do Euro 2016 odbędzie się w sobotę. Na półmetku rywalizacji w grupie D, Niemcy zajmują drugie miejsce w tabeli. Mają na swoim koncie o jeden punkt mniej niż Polska.

************
Niemcy: Zieler – Rudy, Mustafi, Rudiger, Hector – Gundogan (60. Kramer), Schweinsteiger (45. Khedira) – Herrmann (73. Bellarabi), O–zil, Schurrle (45. Podolski) – Goetze (73. Kruse)

Stany Zjednoczone: Guzan – Chandler, Alvarado, Brooks, Johnson (45. Evans) – Williams (45. Beckerman) – Zardes (74. Wood), Diskerud (74. Morales), Bradley – Agudelo (45. Yedlin), Johannsson (74. Morris)