Towarzysko: Hiszpania lepsza od Kostaryki, wygwizdany Pique

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w towarzyskim spotkaniu Kostarykę 2:1 (2:1) rozegranym w kastylijskim Leon.

Nie wszyscy zawodnicy „La Furia Roja” mogli być zadowoleni z przebiegu tego meczu. Obrońca Barcelony, Gerard Pique na boisko wszedł w drugiej połowie i przy każdym kontakcie z piłką został wygwizdywany przez większość kibiców zgromadzonych na stadionie. Miało to związek z jego niedawnymi negatywnymi wypowiedziami na temat Cristiano Ronaldo.

Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Najpierw bramkę strzelili przyjezdni, kiedy to w piątej minucie spotkania piłkę do bramki Davida de Gei skierował płaskim strzałem Venegas.

Hiszpanie wyrównali dwie minuty później za sprawą Paco Alcacera, który wykorzystał sytuację sam na sam z Keylorem Navasem. Drugą, jak się okazało zwycięską bramkę dla Hiszpanów zdobył kwadrans przed przerwą Cesc Fabregas. Pomocnik Chelsea Londyn wykończył z bliska składną akcję całej drużyny.

Warto zaznaczyć, że swój debiut w tym meczu zaliczył Aleix Vidal. Nowy nabytek FC Barcelony zagrał pierwsze 45 minut, po czym został zmieniony przez  Vitolo.