Towarzysko: Legia pewnie wygrała z Dinamem

Miroslav Radovic

Legia Warszawa wygrała z Dinamem Bukareszt 4:2 w pierwszym meczu towarzyskim rozegranym na zgrupowaniu w Hiszpanii. W barwach rumuńskiego zespołu wystąpił Polak, Kamil Biliński, który strzelił pierwszego gola.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny z Bukaresztu, która już w 9. minucie gry wyszła na prowadzenie. Kontratak Dinama wykończył celnym strzałem głową Kamil Biliński. Popularne „Czerwone Psy” cieszyły się z prowadzenia niewiele ponad kwadrans. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Adam Ryczkowski. Junior Legii wykorzystał podanie Michała Żyry i delikatnym strzałem z kilku metrów pokonał golkipera Dinama.

Pięć minut później „Wojskowi” już prowadzili. Tym razem futbolówkę w pole karne dośrodkował Dominik Furman, Ryczkowski przedłużył ją głową w stronę Tomasza Jodłowca, który nie dał szans Marcowi.

Podopieczni Henninga Berga nie zamierzali zwalniać tempa gry. W 32. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Adam Ryczkowski, który w sytuacji sam na sam pokonał rumuńskiego bramkarza. Dzieła zniszczenia w premierowej odsłonie gry dopełnił Miroslav Radović. Piłkę w polu karnym Dinama przejął Jodłowiec, błyskawicznie podał do Masłowskiego, a ten wypatrzył kapitalnie ustawionego ulubieńca warszawskich kibiców, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Na początku drugiej połowy znów przypomniał o sobie Kamil Biliński. Polak otrzymał bardzo dobre podanie z rzutu wolnego i zdecydował się na strzał głową, który efektownie na korner sparował Dusan Kuciak.

Zasadniczo jednak po przerwie tempo i zaangażowane zawodników zdecydowanie spadło. Wyjątkiem potwierdzającym powyższą regułę był potężny strzał Mariusa Niculae z 79. minuty gry, który dał drużynie Dinama drugą bramkę. W tej sytuacji słowacki bramkarz Legii był bezradny.

Ostatecznie Legia Warszawa wygrała z Dinamem Bukareszt 4:2. W kolejnym spotkaniu towarzyskim przeciwnikiem „Wojskowych” będzie ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk.