Towarzysko: Remis Bayernu, gol Lewandowskiego w debiucie

Robert Lewandowski strzelił jedyną bramkę dla Bayernu w swoim pierwszym spotkaniu w barwach mistrza Niemiec. Bawarczycy zremisowali z Duisburgiem 1:1.

Lewandowski w ostatnich latach był piłkarzem największego rywala Bayernu, Borussii Dortmund ale po zakończeniu kontraktu z BVB postanowił związać się z drużyną prowadzoną obecnie przez Hiszpana Pepa Guardiolę.

Polak wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu a na premierowego gola kazał sobie czekać do 62. minuty. Wówczas to skorzystał z podania Rafinhi i skierował piłkę do siatki. „Lewy” murawę opuścił na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.