Towarzysko: Remis Górnika w Turcji

W swoim drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji, drużyna Górnika Zabrze zremisowała z siódmą ekipą tureckiej II ligi – Albimo Alanyaspor 1:1 (0:0). Bramki w spotkaniu padały wyłącznie z wysokości jedenastego metra.

Na rozwiązanie worka z bramkami obie ekipy poczekały do drugiej odsłony spotkania. Trzy minuty po wznowieniu zawodów, arbiter dopatrzył się przewinienia w szesnastce Alanyasporu i wskazał na popularne „wapno”. Z jedenastego metra bezbłędny okazał się Seweryn Gancarczyk.

Turcy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania w 79. minucie gry, zdobywając gola także z rzutu karnego.

Górnik zagrał w składzie:
(I połowa) Kasprzik – Słodowy, Szeweluchin, Magiera – Mańka, Gwaze, Sobolewski, Kurzawa – Jeż, Madej – Iwan;
(II połowa) Steinbors – Danch, Szeweluchin (63′ Teichman), Gancarczyk – Potoniec, Wolański, Grendel, Kosznik – Alawerdaszwili, Gergel – Łuczak.