Towarzysko: Słaby występ i porażka Wisły z Kubaniem

Wisła Kraków przegrała z Kubaniem Krasnodar 0:2 w meczu towarzyskim rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla rosyjskiego zespołu strzelili Lorenzo Melgarejo oraz Oleg Szałajew.

Gracze z Krasnodaru wyszli na prowadzenie po podręcznikowo rozegranym kontrataku. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Lorenzo Melgarejo, który nie miał problemów, żeby z kilku metrów pokonać Gerarda Bieszczada. Nie bez znaczenia przy tej bramce był fakt, że bramkarz „Białej Gwiazdy” zawahał się przy próbie wyjścia do dośrodkowania.

Dziewięć minut przed przerwą podopieczni Franciszka Smudy mogli wyrównać za sprawą Rafała Boguskiego, który z około 16 metrów oddał ładny strzał z woleja. Jednak bramkarz Kubania pewnie i bez ryzyka odbił futbolówkę na rzut rożny.

Od początku drugiej połowy w bramce Wisły pojawił się, powracający do zespołu, Michał Miśkiewicz. To właśnie były golkiper Milanu kwadrans przed końcem gry stanął oko w oko z Ibrahimą Balde. Senegalski napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił jednak w światło bramki.

Sześć minut przed końcem wynik meczu ustalił Oleg Szałajew. Zawodnicy Kubania krótko rozegrali rzut różny, czym kompletnie zaskoczyli krakowską obronę. Pomocnik drużyny z Krasnodaru znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zmarnował.