Towarzysko: Wołyń Łuck ograł Podbeskidzie

W drugim rozgrywanym w środę sparingu ekipy Podbeskidzie Bielsko-Biała, popularni „Górale”, po wygranej nad Petrolul Ploeszti (1:0), tym razem przegrali z Wołyniem Łuck 4:2 (2:2). Bramki dla bielszczan zdobyli Wojciech Trochim i Bartosz Śpiączka.

Sparing rozpoczął się po myśli Ukraińców. W 12. minucie potężny strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Madejskiego, ale bramkarz Górali nie miał już najmniejszych szans podczas dobitki. Na listę strzelców wpisał się Bicfalvi.

Podbeskidzie nie schowało jednak głowy w piasek i w 20. minucie gry zdołało doprowadzić do wyrównania. Znakomitym uderzeniem ze stałego fragmentu gry popisał się Wojciech Trochim, który umieścił futbolówkę w samym oknie bramki rywali.

Minęły dwie minuty, a bielszczanie cieszyli się już drugiej bramki! Tym razem w polu karnym rywali niezawodny okazał się Bartosz Śpiączka.

W 40. minucie gry nieprzepisowo we własnym polu karnym zachował się Pavol Stano, a arbiter nie miał innego wyjścia, jak wskazać na jedenasty metr. Z „wapna” pewnie uderzył Bicfalvi i ostatecznie doprowadził do wyrównania.

W 57. minucie spotkania bielszczanie ponownie popełnili błąd pod własną bramką. Tym razem w polu karnym faulował Adam Deja, a rzut karny wykorzystał Fedorczuk.

Kilka minut później czerwone kartki obejrzeli strzelcy bramek dla Podbeskidzia: Trochim i Śpiączka. Na pięć minut przed końcem Wołyń Łuck zadał decydujący cios ustalając wynik konfrontacji na 4:2.