Typy Antka Tysiąca: Cordoba – Real Madryt

W dniu dzisiejszym pod lupę biorę spotkanie ligi hiszpańskiej pomiędzy Cordobą a Realem Madryt. Gospodarze znajdują się na 14 pozycji natomiast goście z Madrytu są liderem tabeli.

Jak nie trudno się domyślić obydwa zespoły dzieli przepaść pod kątem czysto sportowym jak i finansowym. Mimo to drużyna z Cordoby jak na beniaminka radzi sobie całkiem przyzwoicie. Nie wygrywają oni zbyt często lecz podstawowym celem w ich grze jest nie przegranie spotkania więc spora liczba remisów w tym sezonie (9) nie jest w tym przypadku żadnym zaskoczeniem.

Mimo wszystko w meczu z Realem nie widzę zbytnio możliwości na korzystny wynik dla gospodarzy. Goście po lekkiej zadyszce w okresie świąteczno-noworocznym widocznie wracają na dobre tory. W poprzedniej kolejce dość gładko wygrali z Getafe 3-0 na wyjeździe.

Zdecydowałem się na zagranie typu Real strzeli gola w dwóch połowach. W meczach wyjazdowym z takimi rywalami jak Almeria, Malaga, Eibar czy Granada, Real bez problemu zdobywał gole w dwóch połowach. W dniu dzisiejszym liczę na podobny efekt.