Typy Ekstraklasa: Górnik Łęczna – Górnik Zabrze

Typowanie 2. kolejki Ekstraklasy idzie nam znacznie lepiej niż pierwszej. Na siedem do tej pory rozegranych spotkań zaliczyliśmy tylko dwie wpadki (zobacz statystykę). Pozostałe mecze wytypowaliśmy poprawnie. Na typerskie podsumowanie kolejki przyjdzie jeszcze czas (wtorek), bo pozostał nam jeszcze jeden mecz, kończący uganianie się za piłką w tej serii spotkań.

Górnicze derby nie są łatwym wydarzeniem do typowania. Wydaje się, że lekkim faworytem meczu są gospodarze, którzy w 1. kolejce pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 2:0. Zabrzanie wówczas zremisowali w Krakowie z Wisłą 1:1 i tego wyniku nie należy nie doceniać. Oczywiście, Wisła to ligowy średniak, ale u siebie jest groźna dla wszystkich, a Górnik Warzychy zdołał ją powstrzymać i wynik ten należy docenić.

Trudno wskazać w tym spotkaniu faworyta. Jeden z naszych zawodowych typerów radzi stawiać na Zabrzan. Kurs kusi, bo w Betano to aż 3.40(!), ale doceniamy wyjazdowe zwycięstwo Łęcznej i nie wierzymy  (jeszcze) w ekipę Roberta Warzychy.

Zatem może BTTS? Czy obie drużyny strzelą bramki? Potencjał ofensywny mają na zbliżonym poziomie, a defensywę trudno jeszcze oceniać po jednej kolejce. Jednak tu statystyka mówi STOP. W ostatnich 12 meczach między tymi drużynami, tylko dwa razy obie drużyny strzeliły bramki w jednym meczu. Czyli wypada na BTTS – NIE…?

A może poniżej 2,5 goli?  W 12 ostatnich derbach górniczych ekip z Łęcznej i Zabrza, tylko dwa razy padło więcej niż 2.5 bramki. Oba zespoły sześć razy grały ze sobą właśnie w Łęcznej i najczęściej, bo aż trzy razy padł wynik 2:0. Czyli zarówno pasujący do typu BTTS NIE oraz do under 2.5.

Kurs na under 2.5, to 1.61, czyli bukmacher również czuje, że w tym meczu nie rozwiąże się worek z bramkami. Natomiast na BTTS – NIE, mamy kurs 1.80. Co wybrać? Co wy postawicie?

My decydujemy się bezpieczniej na under 2.5.

[sc:betano]godz. 18:00: Górnik Łęczna – Górnik Zabrze, typ: under 2.5, kurs 1.61 – zagraj TUTAJ.

Powodzenia!