Typy Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Piast Gliwice

Typy na mecz 18. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie lidera, czyli Piasta Gliwice. W pierwszym meczu tych drużyn Piast wygrał u siebie 3:2. Dla porządku przypomnijmy, że Górnik to ostatnia ekipa ligowej tabeli.

W teorii i na ekranie monitora faworyt tego spotkania jest jeden i nie jest to Górnik. Piast to lider, ma passę czterech meczów z rzędu wygranych i ochotę na kolejne. Atmosfera w zespole jest znakomita, zatem trzy punkty na terenie kompletnego „loosera”, to formalność.

Górnik to naprawdę największe łamagi w tej lidze. W ostatniej kolejce prowadzili z Górnikiem Łęczna i dali sobie strzelić bramkę w ostatniej minucie. Totalni nieudacznicy i w teorii jutro powinni błagać Piasta o najmniejszy wymiar kary, czyli trzy bramki i „no more”.

Jednak.. to DERBY. A jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, choć nikt nie wie jakimi;) Jednak w derbach „wszystko się może zdarzyć”, bo nawet Dawid raz pokonał Goliata.

Nie zagramy na Piasta (2.63), bo dla Górnika to mecz o coś więcej niż trzy punkty. To więcej niż mecz z Legią, Wisłą, czy Lechem. Lokalny rywal, który wspiął się na szczyt tabeli, to Sprite, a Górnik to pragnienie.

Idziemy w stronę BTS. Jeśli w derbach nie będzie BTS, w derbach między liderem a czerwoną latarnią, to ta liga jest chora…

[sc:betano] godz. 20:30, Górnik Zabrze – Piast Gliwice, typ: BTS, kurs: 1.75.

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.