Typy Ekstraklasa: Termalica – Piast

Typy na mecz 16. kolejki Ekstraklasy, w którym Termalica podejmie Piasta.

Po bardzo udanej i radosnej dla polskich kibiców przerwie reprezentacyjnej wracamy na nasze ligowe boiska. Spotkaniem otwierającym 16. kolejkę Ekstraklasy będzie mecz Termalici Bruk-Bet Nieciecza z liderem ligowej tabeli, czyli Piastem Gliwice.

Dla kibiców, jak również zarządzających klubem i właścicieli zespołu gospodarzy to będzie wyjątkowy wieczór. Termalica po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra na swoim (nowym) wyremontowanym stadionie. Dotychczasowe mecze w roli gospodarza Termalica rozgrywała na stadionie w Mielcu. Czy można wyobrazić sobie lepszą motywację dla piłkarzy gospodarzy, aby wykrzesali z siebie maksimum swoich piłkarskich umiejętności? Termalica ostatnie 2 mecze w roli gospodarza przegrała, nie strzelając przy tym ani jednej bramki. Czas najwyższy i okazja do tego wyjątkowa, aby napastnicy Słoni przypomnieli sobie jak się strzela bramki.

Piast na półmetku rundy zasadniczej rozgrywek Ekstraklasy ma aż 8 pkt. przewagi nad drugą w tabeli Legią. Taka przewaga punktowa daje drużynie Radoslava Latala komfort gry i psychiczny spokój w tym, jaką jakość gry mogą zaprezentować na boisku. Można zaryzykować nawet tezę, że Piast lubi grać przeciwko drużynom, które bardzo chcą wygrać 😉 Tak było miedzy innymi 2 tygodnie temu w Białymstoku.

Tym razem przewidujemy jednak, że dobrze spisujący się w bramce Piasta Jakub Szmatula skapituluje przynajmniej raz w tym meczu, podobnie zresztą jak broniący bramki Termalici Sebastian Nowak. Przewidujemy, że lider z Gliwic tym razem nie sięgnie po komplet punktów, bo zagra przeciwko wyjątkowo mocno zmotywowanej tego wieczora drużynie. Około godz.20:00 przekonamy się jak będzie, ale stawiamy na to, że tym razem kibice w Niecieczy zobaczą bramki także dla swojej drużyny.

[sc:betano] Ekstraklasa, godz.18:00, Termalica B-B vs Piast Gliwice, typ: BTS – TAK, kurs: 1.80

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.