Typy na tenis: Dubel WTA na piątek 22.04

Wciąż jestem w szoku po tym jak Petkovic nie pokryła handicapu +3,5 po wygranym pierwszym secie 6-1.. W decydującej partii było 2-2 i Niemka przegrała cztery gemy z rzędu. No cóż, bywa i tak. Na dziś proponujemy dubel z WTA, który wygląda bardzo zachęcająco.

Petra Kvitova – Garbine Muguruza Blanco 2 @1,46

Petra wygrała wczoraj po wielkich trudach z Niculescu 2-6 7-6 6-2. Jej gra wyglądała słabo, przede wszystkim w oczy rzucało się słabe przygotowanie fizyczne, Czeszka słabo pracowała na nogach. Rumunka miała wielkie szanse na zwycięstwo, ale w trzeciej partii się podłamała i to Petra awansowała do ćwierćfinału. Kvitova nie może odnaleźć swojego rytmu. W tym sezonie spisuje się przeciętnie.

Muguruza również w tym roku nie błyszczy, ale usprawiedliwia ją kontuzja lewej stopy, której nabawiła się na samym początku sezonu. Przeplatała dobre mecze z słabszymi, ale ostatnio jakby powoli wchodziła na swój odpowiedni poziom. W Fed Cup spokojne zwycięstwa ze Schiavone i Vinci, a w Stuttgarcie gładko ograła Babos.

Obie panie grają tenis siłowy, starają się same kończyć winnerem. Pod względem motorycznym na chwilę obecną lepiej prezentuje się Hiszpanka. Jest pewniejsza w swoich uderzeniach, popełnia mniej błędów i to ona powinna zameldować się w półfinale.

Laura Siegemund – Roberta Vinci 2 @1,80

Typuję Vinci z prostego powodu. Panie nie miały okazji nigdy ze sobą zagrać. Włoszka gra na tyle specyficzny tenis, że ciężko się do niego dostosować. Potrzebna na to czasu, którego Niemce może zabraknąć. Laura gra prosty tenis, regularnie przebija, ale nie ma w jej grze elementu zaskoczenia. Dodatkowo gubi się przy siatce, a jak wiemy Włoszka czuje się przy „sieci” znakomicie. Vinci będzie zapewne zapraszać Siegemund skrótami, slajsami w połowę kortu. Niemka pokonała wczoraj gładko Halep, ale to co grała Rumunka.. W całym meczu miała bodajże 3 winnery, a błędów całą masę.

Uważam, że styl Włoszki zatriumfuje w tym spotkaniu. Często zmienia ona rytm, gra niewygodne piłki i mało doświadczone rywalki się gubią. Liczę, że tak będzie i tym razem.