Typy na tenis: Dubel na wtorek 22.03.

Wydaje się, że Sorana powoli wraca na właściwe tory. Ostatnie dwa, trzy lata była bardzo chude, a przecież Rumunka w przeszłości była 21. rakietą świata. Cirstea to bardzo sympatyczna dziewczyna. Lubiana w środowisku tenisowym, przyjaźni się z m.in. Aną Ivanovic, Marią Kirilenko czy Monicą Puig. Wczoraj troszkę niespodziewanie pokonała 2-0 Kurumi Nare. Japonka była w bardzo dobrej dyspozycji, w Indian Wells pokonała w dwóch setach Venus Williams.

Rumunka w tym sezonie ma bilans 16-3. Co prawda wypracowany w turniejach niższej rangi, ale to nie deprecjonuje tegorocznych osiągnięć Cirstei. Jest ona bardzo zmotywowana, aby powrócić do pierwszej setki rankingu. Sporą uwagę przykuwa także uroda Sorany, która plasuje się w czołówkach rankingów dotyczących najładniejszych tenisistek w stawce. Schiavone jest do pokonania. Wczoraj w pierwszej rundzie kwalifikacji wygrała 2-1 z Chinką Han. Tegoroczny bilans na hardzie: 2-3, a łączny z ostatnich 5 lat na tej nawierzchni to: 37-62. Francesca ma już swoje lata i coraz ciężej będzie jej o dobre rezultaty. Jeśli gdzieś ma powalczyć to jedynie na mączce. Gra Rumunki opiera się na serwis i agresywnym forhendzie, który jest jej ulubionym uderzeniem. Dobrze czyta grę, dobrze również czuje się przy siatce.

Myślę, że ma spore szansę na awans do turnieju głównego. Jeśli zagra na swoim poziomie to Włoszka będzie miała ciężkie zadanie. Zabezpieczam się handicapem gemowym, ponieważ nie wykluczam pojedynku trzysetowego i zaciętej końcówki.

Sorana Cirstea – Francesca Schiavone, typ: 1 (+1,5 gema), kurs: 1,83.

Do Dubla z Betano, kurs: 2,52.

Mecz co prawda jutro, ale polecam zagrać już dzisiaj, ponieważ kursy mogą polecieć w dół. Garcia na przestrzeni całego sezonu spisuję się bardzo dobrze. Była w półfinale w Doha, Monterrey, pokonała Włoszki w Fed Cup. Lucic swoje najlepsze lata ma już za sobą. Popełnia bardzo dużo niewymuszonych błędów, ma problemy z timingiem.
Jej główna broń – serwis, także nie straszy tak jak dawniej. Francuzka powinna solidnie wypunktować Chorwatkę. Ma zdecydowanie więcej argumentów po swojej stronie. Obie prezentują podobny styl, grają ofensywnie, jednak Caroline zachowuje balans, wie kiedy zwolnić. Lucic natomiast wali przed siebie, byleby weszło w kort. Uważam, że Garcia odniesie zwycięstwo.
Mirjana Lucic – Caroline Garcia, typ: 2, kurs: 1,38.

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.