Typy na tenis: Tripelek z ako 2,58

Cuda się dzieją w Monte Carlo jak do tej pory. Poza burtą Berdych,Gasquet i.. Novak Djokovic. Mam nadzieję, że złe chmury nad nami odeszły i zapewniamy, że wkrótce wejdziemy na szczyt. Czas na zieloną serię. (proszę o zamieszczenie tego wpisu).

Rafael Nadal v Dominic Thiem (+1,5 seta) 2 @1,75
Rafa, mimo dzisiejszej wygranej, nie zachwycił. Słabo funkcjonował serwis, Bedene miał sporo szans na przełamanie. Miał niekorzystny stosunek piłek wygranych do niewymuszonych błędów. Thiem w tym sezonie bilans na mączce ma imponujący – 10/1. W Monte Carlo pokonał Struffa i Daniela. Co prawda tracił z rywalami pierwszego seta, ale w kolejnych nie pozostawiał już złudzeń kto jest lepszy.Zwłaszcza 2 dzisiejsze sety z Danielem wygrane 6-2 6-0 pokazały moc Austriaka. Jest niesamowicie utalentowany, w tym roku wybuchnął z formą. Wygrał 2 turnieje, w Acapulco i Buenos Aires (pokonał w półfinale właśnie Rafe Nadala). Dominic gra bardzo ładny tenis,dysponuje świetnym forhendem i jednoręcznym bekhendem. Uważam, żestać go jutro na seta spokojnie. Nadal jest do łyknięcia.Spodziewałem się lepszego spotkania po Hiszpanie w dzisiejszym spotkaniu z Bedene. Thiem ma spore szansę na zwycięstwo, ja typuje jednak bezpieczniej, że Austriak ugra przynajmniej jednego seta.

Jiri Vesely v Gael Monfils 2 @1,25
Vesely po dzisiejszym spotkaniu i zwycięstwie z numerem 1. naświecie przeszedł do historii. Zagrał bardzo dobry tenis, choć oczywiście Serb straszliwie pomógł. Stosunek winnerów do UE Nole to bodajże 10/44. Ale to wynik idzie w świat i nikt Czechowi zwycięstwa nie zabierze. Rywalem pepiczka w kolejnej rundzie będzie Monfils. Francuz pokonał Mullera i dzisiaj Lorenziego. Zagrał dziś świetny mecz, w pełni kontrolował przebieg rywalizacji. Monf jest bardzo regularny, znakomicie gra w defensywie i żeby skończyć piłkę z Francuzem trzeba się namęczyć. Gael zapewne będzie chciał zmusić Czecha do biegania. Dodatkowo po takim meczu jak dziś z Djoko, Jiri będzie miał trudne zadanie, aby zmotywować się odpowiednio do jutrzejszego spotkania. Dziś jest bohaterem, udzieli zapewne kilkanaście wywiadów, zrobi się wokół niego spory szum. A to niepomaga. Nie widzę szans dla Veselego w spotkaniu z Monfilsem.

Roger Federer v Roberto Bautista-Agut 1 @1,18
Już dość niespodzianek w Monte Carlo. Król Roger po wtopie Novaka zapewne poczuł krew. Po powrocie Szwajcar rozegrał dobry mecz z Garcia-Lopezem. Bautista-Agut to zawodnik bardzo solidny,regularny, ale wydaje mi się, że pewnego progu nie przeskoczy. Nie ma w jego grze elementu zaskoczenia, charakterystycznego błysku. Z Federerem mierzył się jak do tej pory czterokrotnie i za każdym razem Roger wygrywał bez straty seta (w tym 2 razy podczas wielkiego szlema). Hiszpan leży Szwajcarowi. Nie przewiduje w tym spotkaniu niespodzianki.