Typy Premier League: Leicester – Tottenham

W sobotnie popołudnie w Leicester będziemy świadkami dobrego piłkarskiego widowiska. Na King Power Stadium miejscowe Leicester City podejmie Tottenham. Spotkanie będzie o tyle ciekawe, że obecnie to Lisy są w teoretycznie lepszej dyspozycji od Londyńczyków, bo wygrali dwa pierwsze spotkania zdobywając komplet oczek, a ich rywale zdobyli zaledwie punkt.

Aktualnie Leicester dobitnie pokazuje iż, fakt, że rok temu wkroczyli do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii nie oznacza, że są słabsi od reszty stawki. Paradoksalnie od ich ucieczki ze strefy spadkowej począwszy od początku kwietnia są najlepszą drużyną w BPL ponieważ od tego czasu zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich ekip. Od meczu z West Hamem 04.04 na 16 meczów (wliczając mecze towarzyskie) wygrali aż 13 (!) razy tylko raz przegrywając.

Podopieczni Mauricio Pochettino przynajmniej ostatnio wyglądają gorzej. W ciągu ostatnich pięciu spotkań nie brylują formą – a wręcz przeciwnie: 3 porażki, remis i wygrana nie wróżą najlepiej przed sobotnim meczem z Lisami. Przeprowadzono tam parę ciekawych transferów, ale trochę pewnie potrwa zanim chłopaki zaaklimatyzują się w szatni Kogutów. Póki co problemem trenera jest słabsza gra jego podopiecznych. Na Old Trafford nie pokazali się z najlepszej strony, a dobijający był samobój Walkera.

Obie drużyny są ofensywnie nastawione, z dobrą linią pomocy i ataku, obu ekipom zdarzają się również błędy w obronie, co widać chociażby po wynikach. Leicester dotychczas w obu spotkaniach traciło bramki (w tym aż dwie z Sunderlandem u siebie), więc w obu typ się pokrył. W ostatnich meczach Tottenhamu zaledwie dwa razy typ się pokrył, w tym – w ostatnim ze Stoke City. Ogólnie podopieczni Ranierego dość często mają po 3 lub więcej bramek w meczach. W ost. 20-stu meczach aż dwunastokrotnie typ się pokrywał. Przyjemnie dla typu prezentuje się również H2H, bo jeśli chodzi o over z btsem to 5/5 spotkań skończyło się pomyślnie.

Podsumowując myślę, że jeśli obie drużyny nie zwolnią tempa to będzie to bardzo ciekawe widowisko z kilkoma bramkami. Obie ekipy mają o co grać i jak już pokazywali potrafią strzelać gole, nie zawsze zachowując przy tym czyste konto. Mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie. 😉

[sc:bet365] godz. 16:00: Leicester – Tottenham, Typ: Over 2,5 + BTTS, Kurs: 2,00

Powodzenia!