Typy: Sheriff – Slovan

Czy szczęście opuści dziś Slovan ?

Dużo wspólnego mają mecze Slovanu w eliminacjach do LM, tegoroczny i w roku ubiegłym. Wtedy w pierwszym meczu w Bratysławie Ludogorets Razgrad prowadził 0:1 do 87.minuty, kiedy wprowadzony nieco wcześniej Halenar wyrównał stan meczu, a w 90+ 3′ z karnego pogrążył Bułgarów. W rewanżu już w 12. minucie przegrywał 0:2 i było właściwie po zawodach! Mecz zakończył się wygraną Razgradu 3:0. W tym roku Slovan grał z mołdawskim mistrzem Sheriffem Tiraspol. Przypadkowa ręka w polu karnym i Slovan prowadził 1:0. Goście zamknęli przeciwnika na jego połowie i po godzinie gry Lasik zatrzymał przeciwnika nieprawidłowo i otrzymał czerwoną kartkę, jednak karnego obronił Pernis! I znów atak za atakiem sunął na bramkę Slovana, przyszło wyrównanie. Goście poszli za ciosem, ale jedno wybicie piłki na Meszarosa, który był kilka minut na boisku, fatalny błąd obrońcy i bramkarza Tiraspolu = bramka na 2:1 do pustej bramki…

Dużo wspólnego mają te dwa mecze, trudno tego nie zauważyć. Trener Straka, znany motywator, przed każdym meczem swojej drużyny chodzi do kościoła. W Bratysławie mu wyszło, jak będzie teraz? Słowacy liczą na to, że gospodarze zagrają od początku ofensywnie, żywiołowo.Trochę ich martwi stracona bramka u siebie, sami liczą, że może do odkrytej obrony Sheriffa można będzie kontratakować ze skutkiem.

W meczu ligowym, w ogromnym upale Slovan wywalczył zwycięstwo z Rużomberokiem 2:1. Co ciekawsze, zagrał już kilkanaście minut snajper Vittek i będzie dzisiaj do dyspozycji. Nie wystapi natomiast wykluczony w pierwszym meczu, pomocnik defensywny Lasik.

Moim zdaniem historia się powtórzy i Slovan przegra.

Sheriff Tiraspol – Slovan Bratysława 1

Jan Zolich

Postaw na te mecze, zagraj i wygraj. Zobacz jak wygrywają ludzie na naszych typach.