Typy tenisowe: Swetlana Kuznetsova – Belinda Bencic

Typy tenisowe

Przed nami druga runda turnieju w Madrycie i sesja wieczorna. Bierzemy mecz wieczoru, czyli rywalizację Swety Kuznetsovej i Belindy Bencic, w której, naszym zdaniem, mamy dość wyraźną faworytkę.

Oczywiście jest nią Szwajcarka, która może na papierze nie osiąga dobrych wyników na mączce w tym roku. Ma jednak możliwości, które powinny dać jej tu spokojne zwycięstwo. Belinda nieźle spisała się w Stuttgarcie i choć wygrała zaledwie jeden mecz, to w drugim dobrze zagrała z Bertens, a to dobrze rokuje. W Madrycie pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Van Uytvanck.

Kuznetsova jest mocno doceniana przez bukmacherów, ale chyba przeceniona. Oglądaliśmy jej poczynania w Lugano, gdzie kulał serwis i poruszanie się po korcie, co będzie kluczowe, gdyż Szwajcarka dobrze returnuje i potrafi rozrzucać rywalki po korcie. Oczywiście Rosjanka dalej ma dobrą rękę i zaskoczy dobrymi zagraniami, ale to nie wystarczy na cały mecz. W pierwszej rundzie pokonała Sabalenkę, która nie radzi sobie na clayu, a i tak dała aż 11 szans na przełamanie, co tylko potwierdza jej słabość serwisu.

Na co postawić?

Biorąc pod uwagę obecne możliwości, formę i przede wszystkim przewagę Bencić w polu serwisowym i w kwestii  poruszania się, to idziemy zdecydowanie w kierunku jej zwycięstwa.

WTA Madryt: Swetlana Kuznetsova – Belinda Bencic, typ: Bencic -2,5 gema, kurs: 1.69.

Podcast #kasujemy

Reklama