Zinedine Zidane: Widzę w Gerrardzie cząstkę siebie

Były piłkarz Realu Madryt Zinedine Zidane przyznał w jednym ze swoich ostatnich wywiadów, iż z podziwem patrzył on na grę Stevena Gerrarda w barwach Liverpoolu.

Zdaniem Francuza, który usilnie namawiał przedstawicieli Królewskich do sprowadzenia ponad 100-krotnego reprezentanta Anglii na Santiago Bernabeu, mają oni z wieloletnim kapitanem ekipy z czerwonej części Merseyside wiele wspólnych cech.

Przypomnijmy, iż po sezonie Steven Gerrard przeniesie się do Major League Soccer, gdzie będzie reprezentował barwy Los Angeles Galaxy. Ostatni mecz w drużynie Liverpoolu rozegra w najbliższą sobotę przeciwko Stoke City na Britannia Stadium.

– Steven Gerrard to zawodnik, o którym wiele razy myślałem. Bardzo szczegółowo analizowałem jego grę, a takich rzeczy nie robię z przypadkowymi piłkarzami – powiedział w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej Liverpoolu Zinedine Zidane.

– Dlaczego akurat Stevena Gerrarda darzę taką sympatią? Być może ma to ścisły związek z tym, iż widzę w nim cząstkę siebie. Na boisku prezentuje się on wyśmienicie, a poza nim zachowuje duży spokój – kontynuował.

– Przez całą swoją karierę wykazał się on olbrzymią lojalność wobec klubu, który kocha. To niewątpliwie jego znak rozpoznawczy. Nie wydaje mi się, aby w niedalekiej przyszłości pojawiło się wielu graczy o tak dużej lojalności. W tym tkwi jego siła – dodał.