Zmiany w punktacji i kwalifikacjach Grand Prix

sports news

Komisja Speedway Grand Prix ogłosiła zmiany w punktacji cyklu oraz systemie kwalifikacji na sezon 2020.

Zawodnicy będą teraz nagradzani punktami bardziej zależnymi od ich pozycji w samych zawodach aniżeli dorobkiem w poszczególnych biegach.

System da każdemu, kto awansuje do półfinału gwarantowane co najmniej dziewięć „oczek”, a Ci którzy nie dotrą do tego etapu otrzymają osiem lub mniej „oczek” w spadającej skali.

Zwycięzca turnieju Grand Prix zarobi 20 punktów, drugi zawodnik 18, trzeci 16, a jeździec na czwartej pozycji 14 „oczek”.

– Chcemy nagrodzić tych zawodników, którzy awansują do finałów. W półfinałach będą dawać z siebie absolutnie wszystko, aby wjechać tam, gdzie mogą zdobyć potencjalnie dodatkowych osiem mistrzowskich punktów. Ta huśtawka zapewnia, że warto jest walczyć o wszystko w tej fazie zawodów i budować sporą przewagę – uzasadniał zmiany dyrektor cyklu Phil Morris.

Punkty zdobyte przez żużlowców w rundzie zasadniczej będą potrzebne, aby wyłonić ośmiu zawodników, którzy pojadą w półfinałach. Trzeci w półfinałach będą sklasyfikowani wyżej od tych, którzy dojadą na czwartej lokacie w tych wyścigach.

Z dwóch zawodników na trzecim miejscu w półfinałach, ten który był wyżej po rundzie zasadniczej zajmie piąte miejsce i otrzyma dwanaście punktów, podczas gdy drugi skończy na szóstym miejscu z jedenastoma punktami.

Podobnie czwarty lepszy zawodnik w półfinałach będzie sklasyfikowany na siódmym miejscu i otrzyma dziesięć punktów, a gorszy z nich będzie ósmy z dziewięcioma „oczkami” do klasyfikacji.

Inna zmiana od 2020 roku dotyczy kwalifikacji na kolejne lata. Tylko czołowa szóstka cyklu pozostanie w turnieju na rok kolejny, a nie jak było to do tej pory, gdzie w elicie pozostawała czołowa ósemka mistrzostw.

Pierwsza trójka z turnieju GP Challenge będzie nadal nagradzana awansem do cyklu, a dodatkowo promocję uzyska zwycięzca mistrzostw Europy, który także pojedzie o mistrzostwo świata. Zestawienie uzupełni pięć stałych „dzikich kart”, które zostaną wyselekcjonowane przez Komisję SGP.

(za speedwaygp.com)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.