1. Bundesliga: Claudio Pizarro znalazł nowy klub

Claudio Pizarro pozostaje w Bundeslidze. Doświadczony 36-letni peruwiański snajper związał się bowiem rocznym kontraktem z Werderem Brema – donosi oficjalna strona internetowa niemieckiego klubu.

Dla byłego zawodnika londyńskiej Chelsea, który ostatnio związany był z Bayernem Monachium, jest to trzecia przygoda z ekipą z Weserstadion. Wcześniej barwy Zielono-Białych reprezentował w latach 1999-2001 oraz 2008-2012.

Kontynuowanie przez Peruwiańczyka kariery w Niemczech nie jest wielkim zaskoczeniem, bowiem od dłuższego czasu ponad 70-krotny reprezentant swojego kraju podkreślał, iż swoją przygodę z futbolem chciałby zakończyć właśnie za naszą zachodnią granicą.

Oprócz Werderu Brema chęć pozyskania Claudio Pizarro wyrażały również drużyny z drugiej Bundesligi, ale w ostatecznym rozrachunku piłkarz zdecydował się na kolejny powrót do klubu, w którym spędził sporą część swojej kariery.

Warto jednak zaznaczyć, iż w ekipie prowadzonej obecnie przez Viktora Skripnika będzie on pełni prawdopodobnie rolę rezerwowego. Na chwilę obecną większe szanse na grę w podstawowym składzie mają Anthony Ujah oraz Aron Johannsson.