1. liga: Arka pokonała Dolcan

Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Dolcan Ząbki 3:2 (1:2) w pierwszym spotkaniu szesnastej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi.

Gospodarze w pierwszej połowie przegrywali już 0:2, po tym jak dwukrotnie na listę strzelców w niespełna kwadrans wpisał się Marcin Krzywicki, ale jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdołał zdobyć Michał Nalepa.

Czternaście minut po zmianie stron wyrównał strzałem głową Antoni Łukasiewicz, a jedenaście minut przed końcem ósme zwycięstwo w sezonie zapewnił ekipie z Trójmiasta Rafał Siemaszko, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Dzięki tej wygranej Arka objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Ekipa z Mazowsza doznała natomiast czwartej porażki i jest na czwartej pozycji. Obie drużyny dzielą teraz trzy punkty.