1. Liga: Nieudany debiut Skowronka

Olimpia Grudziądz przegrała na własnym stadionie 2:3 z Zawiszą Bydgoszcz w meczu siódmej kolejki 1. Ligi. Po raz pierwszy drużynę „Zielonych” prowadził Artur Skowronek, który zastąpił na stanowisku trenera Tomasza Asensky’ego.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. Na listę strzelców w 14. minucie meczu wpisał się Kamil Kurowski. 21-letni pomocnik pokonał bramkarza rywali strzałem głową, po dośrodkowaniu Patryka Skóreckiego.

W 35. minucie gry, goście doprowadzili do wyrównania. Mocnym strzałem sprzed pola karnego, Bartosza Fabiniaka zaskoczył Szymon Lewicki. Było to jego piąte trafienie w tym sezonie. 27-letni napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców.

Drugą bramkę drużyna prowadzona przez Mariusza Rumaka zdobyła w 77. minucie spotkania. Gola strzelił Kamil Drygas. Pięć minut później Zawisza prowadził już 3:1 po strzale Miki z rzutu wolnego. Wynik spotkania na 2:3 ustalił Marcin Kaczmarek w 82. minucie gry.

Dla Olimpii to czwarty z rzędu mecz bez wygranej. Piłkarze Skowronka zajmują szesnaste miejsce w tabeli. Zawisza dzięki wygranej został liderem 1. Ligi.