1. Liga: Siedem goli w Ząbkach

Dolcan Ząbki pokonał na własnym stadionie Pogoń Siedlce 6:1 w spotkaniu osiemnastej kolejki 1. Ligi. Dla gości była to czwarta porażka z rzędu.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Siedlec. W 22. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Mariusz Rybicki. Dwie minuty przed przerwą wyrównał Kamil Wiktorski. Po zmianie stron gole zdobywali tylko gospodarze. Trafienia zaliczyli Damian Kądzior, Daniel Gołębiewski (dwa), Damian Jakubik i Damian Świerblewski.

Dzięki wygranej, Dolcan awansował na trzecie miejsce w tabeli. Zawodnicy Dariusza Dźwigały mają cztery punkty straty do prowadzącej w lidze, Wisły Płock. Pogoń Siedlce zajmuje piętnastą pozycję w tabeli.

W innym meczu, Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie 0:2 z GKS-em Bełchatów. Gole dla gości strzelili Lukas Klemenz i Seweryn Michalski.

Dzisiaj w drugiej klasie rozgrywkowej odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. Zawisza Bydgoszcz podejmie u siebie Arkę Gdynia.

*****

Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce 6:1 (1:1)
Bramki: Wiktorski 43, Kądzior 46, Gołębiewski 68, 79, Jakubik 70, Świerblewski 85 – Rybicki 22.

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Klemenz 70, Michalski 77.