2. Bundesliga: Porażka Kaiserslautern, grał Przybyłko

1. FC Kaiserslautern przegrało przed własną publicznością z VfL Bochum 0:2 (0:0) w poniedziałkowym meczu 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Fritz Walter Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 48. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Simon Terrode, który skutecznie wykorzystał rzut karny. 28-latek podwoił swój dorobek tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Warto zaznaczyć, że w barwach gospodarzy grał Kacper Przybyłko. Polak pojawiał się na murawie w 70. minucie zastępując Antonio Colaka. W kadrze meczowej „Czerwonych Diabłów” zabrakło natomiast Mateusza Klicha.

Dzięki wygranej, VfL Bochum awansowało na czwarte miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Gertjana Verbeeka mają na swoim koncie 43 punkty, z kolei Kaiserslautern zdobyło do tej pory 31 „oczek” i znajduje się na dwunastej pozycji.