2. Bundesliga: Skromne zwycięstwo Greuther Fuerth

Piłkarze Greuther Fuerth pokonali na wyjeździe w ramach 9. kolejki 2. Bundesligi Eintracht Braunschweig 0:1 (0:1) i tym samym przedłużyli swoją passę meczów wygranych z rzędu do czterech.

Jedynego gola w tym spotkaniu dla gości zdobył już w 14. minucie Robert Zulj. Dla 23-letniego Austriaka, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, było to drugie trafienie w obecnie trwających rozgrywkach.

Po dziewięciu seriach gier biało-zieloni z dorobkiem siedemnastu punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli ligowej. Natomiast gospodarze poniedziałkowego starcia na tym etapie rozgrywek plasują się oczko niżej. Jak do tej pory zgromadzili oni czternaście punktów.

Cały mecz w barwach Eintrachtu Braunschweig rozegrał Rafał Gikiewicz, natomiast Adam Matuszczyk (również Braunschweig) na placu gry przebywał przez 72. minuty, następnie został zmieniony przez Jana Hochscheidta.