Bundesliga: Hamburger SV wywiózł trzy punkty z Hoffenheim

Hamburger SV pokonał na wyjeździe w pierwszym meczu 10. kolejki niemieckiej ekstraklasy TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Pierre-Michel Lasogga.

Pierwsza połowa nie była wielkim piłkarskim widowiskiem. Obie drużyny próbowały co prawda zmienić rezultat starcia na WIRSOL Rhein-Neckar Arena, ale brakowało skutecznego wykończenia wykreowanych sytuacji.

Piłkarski impas udało przełamać się dopiero w 88. minucie spotkania przyjezdnym. Decydującą o trzech punktach dla gości bramkę zdobył Pierre-Michel Lasogga. 23-latek z najbliższej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji Olivera Baumanna.

Warto zaznaczyć, iż podopieczni Gisdola Markusa kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak w 68. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Ermin Bicakcić.

Były reprezentant Polski, Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Dla 29-latka było to już dziewiąte spotkanie w bieżący sezonie Bundesligi.