Eliminacje LE: Gol Bilińskiego wyeliminował Piasta Gliwice

sports news

Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Riga FC 1:2 (1:1) w meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy i pożegnał się z europejskimi pucharami. Decydującego gola dla łotewskiego zespołu strzelił Kamil Biliński.

Piast pojechał do Rygi z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu. Już po 20 minutach mistrzowie Polski mieli dwa gole zapasu. Jorge Felix wykorzystał błąd obrońców gospodarzy i przelobował wychodzącego z bramki Robertsa Ozolsa.

Łotewski zespół odpowiedział bardzo szybko. Armands Petersons oddał mocny strzał z dystansu i trafił w okienko bramki Frantiska Placha.

Gliwiczanie po przerwie utrzymywali korzystny dla nich remis. Mogli nawet prowadzić, ale dobrej okazji nie wykorzystał Jorge Felix.

Im bliżej do końca spotkania, gospodarze byli coraz groźniejsi. Zmarnowali kilka szans, ale w 82. minucie Kamil Biliński musiał już strzelić gola, mając przed sobą pustą bramkę. Polski napastnik pojawił się na placu gry 120 sekund wcześniej.

Jak się okazało 31- letni napastnik wszedł na boisku w odpowiednim czasie i zapewnił Riga FC awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy.

Piast to jeden z ulubionych rywali Bilińskiego, który zagrał przeciwko tej drużynie po raz piąty i strzelił czwartego gola.

* * * * * *
Riga FC – Piast Gliwice 2:1 (1:1)
Bramki: Petersons 26, Biliński 82 – Felix 20.

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Riga FC.

Riga FC: Ozols – Petersons, Prenga, Stuglis, Valerianos – Panic, Sharpar (60. Laizans) – Visnakovs (67. Rakels), Brisola, Roger – Debelko (80. Biliński).

Piast: Plach Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov – Dziczek, Hateley (85. Jagiełło) – Konczkowski, Felix, Badia (69. Sokołowski) – Parzyszek (57. Steczyk).

Żółte kartki: Debelko, Valerianos, Stuglis, Laizans – Parzyszek, Rymaniak.

Sędzia: Eitan Shmuelevitz (Izrael).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.