Eliminacje LE: Wygrana i awans Łudogorca, dwa gole Świerczoka

Łudogorec Razgrad pokonał przed własną publicznością Valur Reykjavik 4:0 (1:1) w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie. Wówczas Jorge Intima dośrodkował futbolówkę do Dana Bitona, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.

Prowadzenie Łudogorca w 24. minucie powiększył Jordan Ikoko, a przy jego trafieniu asystował Mavis Tchibota.

W 79. minucie z ławki rezerwowych wszedł na boisko Jakub Świerczok, który zastąpił Claudiu Keseru. Wejście Polaka okazało się dobrą decyzją trenera, bowiem strzelił on dwa gole w niespełna pięć minut. Najpierw napastnik trafił do siatki rywali po podaniu Intimy, a w 84. minucie wykorzystał zagranie Antona Nedyalkova i zdołał wpakować futbolówkę do siatki.

W wyjściowej jedenastce drużyny z Razgradu spotkanie rozpoczął Jacek Góralski, który przebywał na placu gry przez 90 minut.

Podopieczni Stojczo Stoewa w następnej rundzie zagrają z walijskim klubem The New Saints FC.