El. ME: Hiszpania uratowała remis w Szwecji i awansowała na Euro 2020

sports news

Szwecja zremisowała przed własną publicznością z Hiszpanią 1:1 (0:0) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu ósmej kolejki grupy F eliminacji Euro 2020.

Na Friends Arena w Sztokholmie prowadzenie gospodarzom zapewnił Markus Berg, który pięć minut po zmianie stron skierował głową z bliska piłkę do siatki. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry Rodrigo, który dopełnił tylko formalności po strzale Fabiana Ruiza.

Wcześniej w pierwszej połowie David de Gea znakomicie obronił uderzenie głową Robina Quaisona, natomiast Robin Olsen zatrzymał w sytuacji sam na sam Thiago Alcantarę.

Zespół „Trzech Koron” po trzecim remisie w tych eliminacjach umocnił się na drugiej lokacie w tabeli, zachowując pięć punktów straty do prowadzącej ekipy z Półwyspu Iberyjskiego, która pozostała niepokonana i jest już pewna awansu do turnieju głównego.

Szansę na bezpośredni awans zachowała jeszcze trzecia w klasyfikacji Rumunia. Drużyna z Bałkanów zremisowała u siebie z Norwegią 1:1 (0:0) i traci tylko punkt do drugiego zespołu ze Skandynawii.

Na Arena Naționala w Bukareszcie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Alexandru Ionut Mitrita. Dziesięć minut wcześniej rzut karny zmarnował George Puscas. Goście uratowali remis w doliczonym czasie gry, kiedy to skutecznie przymierzył Alexander Sorloth.

* * * * * *
Wyniki wtorkowych spotkań 8. kolejki eliminacji Euro 2020:

GRUPA D

Szwajcaria – Irlandia 2:0 (1:0)
Bramki: Seferović 16, Duffy 90+3-samobójcza.
Czerwona kartka: Coleman (76, Irlandia).

Gibraltar – Gruzja 2:3 (0:2)
Bramki: Casciaro 67, Chipolina 74 – Charaiszwili 10, Kankawa 21, Kwilitaja 84.

GRUPA F

Szwecja – Hiszpania 1:1 (0:0)
Bramki: Berg 50 – Rodrigo 90+2.

Rumunia – Norwegia 1:1 (0:0)
Bramki: Mitrita 62 – Sorloth 90+2.
Rzut karny niewykorzystany: Puscas (52, Rumunia)

Wyspy Owcze – Malta 1:0 (0:0)
Bramka: Baldvinsson 71.

GRUPA G

Izrael – Łotwa 3:1 (3:1)
Bramki: Dabour 16, 42, Zahavi 26 – Kamess 40.

GRUPA J

Liechtenstein – Włochy 0:5 (0:1)
Bramki: Bernardeschi 2, Belotti 70, 90+2, Romagnoli 78, El Shaarawy 82.

Grecja – Bośnia i Hercegowina 2:1 (1:1)
Bramki: Pavlidis 30, Kovacevic 88-samobójcza – Gojak 35.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.