Analiza: Polska – Wielka Brytania

Do ostatniego gema

Z Brytyjczykami polskiej parze nie pójdzie tak łatwo, jak z Australią, ale Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz wcale nie są bez szans w swoim drugim meczu nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych.

Brytyjczycy w 2011 roku grali w finale Pucharu Hopmana, ale wówczas Andy Murray występował wspólnie ze specjalistką od gry mieszanej Laurą Robson. Tym razem jego partnerką jest Heather Watson, zajmująca aktualnie 50 pozycję na liście WTA. Wystarczyło to, aby w pierwszym spotkaniu pokonać Francję 2:1, ale wygrana przyszła po dramatycznym boju – ostatni set miksta zakończył się wynikiem 10:8.

Polska para pewnie ograła gospodarzy turnieju – Australię 3:0, ale Wielka Brytania to znacznie silniejszy przeciwnik. Andy Murray (szósta rakieta świata) będzie zdecydowanym faworytem pojedynku z Jerzym Janowiczem (43), który męczył się z kompletnie nieznanym Matthew Ebdenem, odzyskując formę dopiero w połowie meczu. Z kolei Agnieszka Radwańska (5 w rankingu) „na papierze” powinna bez większych problemów poradzić sobie z Heather Watson.

Brytyjczycy w mikście z osłabioną Francją wcale nie wypadli rewelacyjnie i Polacy z pewnością mają szansę, aby w decydującym pojedynku całego meczu rozstrzygnąć rywalizację na nasza korzyść. W Australii (turniej odbywa się w Perth) panują obecnie rekordowe upały i na korcie w trakcie gry mieszanej zapewne będzie równie gorąco.

[sc:betano] Puchar Hopmana, Polska – Wielka Brytania, środa, 07.01.2014, godz. 3.00