Anglia: Milner po Euro 2016 może zakończyć karierę reprezentacyjną

Jak donoszą brytyjskie media, James Milner rozważa zakończenie kariery reprezentacyjnej. 30-latek może zrezygnować z gry w kadrze po Euro 2016.

– Nie wiem jak będzie wyglądała moja przyszłość w kadrze. Reprezentowanie kraju ma swoje plusy i minusy. Krytyka spadnie nam mnie niezależnie od tego, jaką podejmę decyzję. Na początku następnego sezonu będę musiał porozmawiać na ten temat z trenerem – powiedział Milner.

Wychowanek Leeds United zadebiutował w drużynie narodowej w sierpniu 2009 roku w spotkaniu z Holandią. Od tego czasu w reprezentacji kraju rozegrał 55 meczów i zdobył jedną bramkę.

– Nie chcę podróżować z reprezentacją i nie mieć wpływu na to, co dzieje się na boisku. Nie zależy mi na tym, by być turystą. Jeżeli szkoleniowiec uzna, że jestem potrzebny drużynie, to będzie świetnie, a jeżeli nie, to dam szansę młodym graczom. Uczestniczyłem w czterech międzynarodowych turniejach i zyskałem dużo doświadczenia. Pobyt na zgrupowaniach bez gry może być przydatny dla młodych piłkarzy – dodał zawodnik Liverpoolu.