Bundesliga: Remis Borussii Dortmund, porażka Bayernu

Eintracht Frankfurt zremisował z Borussią Dortmund 1:1, a Bayer Leverkusen pokonał Bayern Monachium 3:1 w meczach 20. kolejki Bundesligi.

Borussia objęła prowadzenie we Frankfurcie w 22. minucie. W pole karne z piłką wbiegł Raphael Guerreiro, który zagrał do Marco Reusa, a ten spokojnie wykończył całą akcję.

Gospodarze doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą. W 36. minucie Luka Jović
trafił do siatki po dośrodkowaniu Danny’ego da Costy. Więcej goli na Commerzbank-Arena już nie było.

W zespole gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

W tabeli Bundesligi Borussia Dortmund jest pierwsza z dorobkiem 49 punktów. Eintracht jest piąty i ma na koncie 32 punkty.

Z potknięcia lidera nie skorzystał Bayern Monachium, który przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3.

„Bawarczycy” do przerwy prowadzili po trafieniu Leona Goretzki, który trafił głową.

W drugiej połowie „Aptekarze” odwrócili losy meczu. Wyrównał w 53. minucie Leon Bailey po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Dziesięć minut później gola na 2:1 strzelił Kevin Volland, wykorzystując sytuację sam na sam. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 87. minucie Lucas Alario.

W zespole gości 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.

Bayern jest drugi z dorobkiem 42 punktów, a Bayer zajmuje siódmą lokatę, ma na koncie 30 punktów.