Bundesliga: Druga porażka SV Darmstadt, Załuska na ławce

Piłkarze SV Darmstadt przegrali u siebie z FSV Mainz 2:3 (1:2) w meczu otwierającym zmagania 8. kolejki niemieckiej Bundesligi. Drugą porażkę w sezonie swoich kolegów z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Łukasz Załuska.

Na kameralnym Merck-Stadion am Bollenfalltor goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą celnych strzałów Stefana Bella i Yunusa Malliego, ale jeszcze w pierwszej połowie kontaktową bramkę zdołał zdobyć Marcel Heller.

Niespełna kwadrans po zmianie stron wyrównał Marco Sailer, ale kibice beniaminka cieszyli się z tego trafienia raptem siedem minut, bowiem przyjezdnych ponownie na prowadzenie wyprowadził Argentyńczyk Pablo De Blasis.

Miejscowi mieli jeszcze doskonałą szansę na uratowanie choćby punkty, jednak w szóstej minucie doliczonego czasu gry rzut karny zmarnował Sandro Wagner. Dzięki czwartej wygranej w sezonie ekipa z Moguncji awansowała na piąte miejsce w tabeli. Beniaminek z Darmstadt jest dziesiąty.