Bundesliga: Porażki Bayernu i Borussii Dortmund

SC Freiburg wygrał na własnym boisku 2:1 z Bayernem Monachium w spotkaniu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi. 90 minut w barwach Bawarczyków rozegrał Robert Lewandowski. W innym sobotnim meczu VfL Wolfsburg wygrał u siebie 2:1 z Borussią Dortmund, a w drugiej połowie na murawie pojawił się Łukasz Piszczek.

Od pierwszego gwizdka sędziego poważną przewagę osiągnęli we Freiburgu goście i to oni mogli się cieszyć z gola już po 13 minutach, kiedy podanie Weisera na bramkę zamienił Schweinsteiger.

Freiburg zdołali wyrównać w 33. minucie: kapitalnym, precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Mehmedi i piłka wpadła do siatki obok interweniującego Neuera. Tuż przed doliczonym czasem gry na 2:1 podwyższył Petersen i wynik nie uległ już zmianie.

Komplet punktów dał Freiburgowi awans na czternastą lokatę. Była to już trzecia z rzędu ligowa porażka Bayernu.

W innym sobotnim meczu Wolfsburg wygrał 2:1 z Borussią Dortmund. „Wilki” objęły prowadzenie już w pierwszej minucie za sprawą Caligiuriego. Po dziesięciu minutach do wyrównania doprowadził Aubameyang, wykorzystując rzut karny. Decydujący cios został zadany przez Naldo tuż po przerwie i trzy punkty zostały w Wolfsburgu.

Bayer Leverkusen wygrał na własnym stadionie 2:0 z Hoffenheim po golach Calhanoglu i Kiesslinga. Od 82. minuty na boisku przebywał Sebastian Boenissch w drużynie gospodarzy, w ekipie gości całe spotkanie rozegrał Eugen Polanski.