Bundesliga: Vidal podpisał kontrakt z Bayernem

Arturo Vidal został zawodnikiem Bayernu Monachium – ogłoszono na stronie internetowej klubu. Chilijczyk związał się z bawarską drużyną czteroletnim kontraktem. Według niemieckich mediów, zawodnik kosztował około 35 milionów euro.

28-letni pomocnik jest wychowankiem Colo Colo, z którego w 2007 roku przeszedł do Bayeru Leverkusen. Po czterech sezonach spędzonych w drużynie „Aptekarzy”, przeniósł się do Juventusu Turyn. W zespole „Starej Damy” rozegrał 124 ligowe mecze i zdobył 35 goli. Na swoim koncie ma cztery tytuły Mistrza Włoch. W sezonie 2014/15 z Juventusem awansował do finału Ligi Mistrzów.

To czwarte wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę w letnim okienku transferowym. Wcześniej do monachijskiego zespołu trafili Douglasa Costa z Szachtara Donieck, a także Joshua Kimmich i Sven Ulreich z VfB Stuttgart.

Vidal na przełomie czerwca i lipca brał udział w turnieju Copa America, który odbywał się w jego kraju. Z reprezentacją Chile po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo kontynentu. Zawodnicy Jorge Sampaoliego w finale pokonali Argentynę po serii rzutów karnych.