Bundesliga: Zwycięstwo Borussii i Hoffenheim, grali Polacy

Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie 2:0 z Eintrachtem Frankfurt w 30. kolejce hiszpańskiej Primera Division. 67 minut na murawie spędził Jakub Błaszczykowski.

Sobotnie spotkanie na Signal Iduna Park dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Już po 24 minutach za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na gola strzałem w stylu Antonina Panenki zamienił Aubameyang.

Osiem minut później było już 2:0. Kapitalnie na skrzydle zachował się Aubameyang, świetnie zanetrował w szesnastkę w kierunku Kagawy, a Japończyk bez żadnych problemów wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Dzięki zwycięstwu, BVB zajęło siódme miejsce w tabeli i ma już tylko trzy punkty straty do miejsca gwarantującego start w kwalifikacjach do Ligi Europy w przyszłym sezonie. Eintracht jest jedenasty.

W innym sobotnim meczu Hannover 96 przegrał z Hoffenheim, w składzie którego 90 minut rozegrał Eugen Polanski, 1:2. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej minucie meczu, Hannover zdołał wyrównać po strzale Stingla z rzutu karnego. Na siedem minut przed końcem Schipplock zapewnił Hoffenheim trzy punkty.

FC Koeln zremisowało na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 1:1. Gole strzelali Brandt dla gości i Finne dla Kolonii. Sławomir Peszko pojawił się na placu gry w drugiej połowie, zmieniając Gerhardta.