Capital One Cup: Awans Liverpoolu oraz Chelsea

Dwaj wielcy faworyci rozgrywek nie zawiedli swoich kibiców we wtorkowych meczach Capital One Cup. Liverpool wyeliminował Swansea, a Chelsea awansowała dalej kosztem Shrewsbury.

Wydawało się, że łatwiejsze zadanie czeka The Blues, ale skazywani na pożarcie gracze Shrewsbury nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Chelsea objęła prowadzenie w 48 minucie dzięki strzałowi niezawodnemu Didier Drogby. Wyrównał stan rywalizacji Mangan, ale ostatnie słowo należało do gości.

Jeden z piłkarzy Shrewsbury, Grandison skierował piłkę do własnej siatki i w ten oto pechowy sposób awans do ćwierćfinału Capital One Cup zapewnili sobie podopieczni Jose Mourinho.

Drugi z faworytów całych rozgrywek, Liverpool, nie bez problemów i w zasadzie rzutem na taśmę pokonał Swansea. Łabędzie długo prowadziły na Anfield po goli Emnesa 1:0, jednak sygnał do ataku na kilka minut przed końcem dał krytykowany Mario Balotelli, wyrównując. W piątej minucie doliczonego czasu gry gol Dejana Lovrena zapewnił The Reds awans do najlepszej ósemki turnieju.