Championship: Trzecie z rzędu zwycięstwo Leeds United, gol Klicha

Leeds United wygrało na wyjeździe z Reading FC 3:0 w meczu 37. kolejki Championship. Gola dla „Pawi” strzelił Mateusz Klich, który spędził na boisku 74 minuty. Pełne spotkania we wtorkowy wieczór rozegrali Bartosz Białkowski w barwach Ipswich Town i Paweł Olkowski w drużynie Bolton Wanderers.

Polski pomocnik otworzył wynik spotkania w 14. minucie płaskim uderzeniem z pola karnego, skutecznie wykańczając zespołową akcję gości. Dla Klicha był to ósmy gol w 37. ligowym występie w sezonie. Po raz ostatni wpisał się na listę strzelców pod koniec stycznia.28-latek zszedł z boiska w 74. minucie.

„Pawie” jeszcze przed przerwą zdobyły dwie bramki autorstwa Pablo Hernandeza, pieczętując zwycięstwo 3:0. Hiszpan w obecnych rozgrywkach Championship ma w dorobku 10 trafień.

Podopieczni Marcelo Bielsy po wygranej na Madejski Stadium wrócili na fotel lidera z dorobkiem 73 punktów. O punkt mniej ma drugie Norwich City, ale „Kanarki” rozegrały jedno spotkanie mniej.

W innych wtorkowych meczach na zapleczu Premier League grali również dwaj kolejni Polacy. Całe spotkanie w barwach Ipswich Town rozegrał Bartosz Białkowski, a jego zespół zremisował na wyjeździe z Bristol City 1:1. Dla golkipera był to 21. występ w sezonie.

Ipswich zamyka tabelę z dorobkiem 23 punktów i jest w coraz trudniejszej sytuacji. Spadek na trzeci poziom rozgrywkowy staje się realny.

W barwach Boltonu Wanderers 90 minut rozegrał Paweł Olkowski. Drużyna polskiego obrońcy przegrała u siebie z Sheffield Wednesday 0:2 i w tabeli jest na 23. miejscu w strefie spadkowej. Do bezpiecznej lokaty traci pięć „oczek”. Olkowski rozegrał 33. mecz w sezonie.