Liga Mistrzów: Wysoka wygrana i awans Manchesteru City

Manchester City rozbił przed własną publicznością Schalke 04 Gelsenkirchen 7:0 (3:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. „The Citizens” awansowali do ćwierćfinału.

Dwa gole dla „Obywateli” strzelił w tym spotkaniu Sergio Aguero. Reprezentant Argentyny po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 35. minucie, kiedy skutecznie egzekwował rzut karny. Kolejne trafienie Aguero zanotował trzy minuty później, a asystował przy nim Raheem Sterling. Jeszcze przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę za sprawą trafienia Leroya Sane, który trafił w prawy dolny róg bramki.

Po zmianie stron na Etihad Stadium dominowali podopieczni Pepa Guardioli. Najpierw w 56. minucie Raheem Sterling wykorzystał dośrodkowanie Sane i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. W 71. minucie Bernardo Silva, również po podaniu Sane, strzałem z krawędzi pola karnego umieścił futbolówkę w siatce.

Siedem minut później Sane zanotował trzecią asystę w meczu, którą wykorzystał Phil Foden i w sytuacji sam na sam pokonał Ralfa Fahrmanna. Wynik na 7:0 w 85. minucie ustalił Gabriel Jesus, a przy jego golu asystował Bernardo Silva.

* * * * * *
Manchester City – Schalke 04 Gelsenkirchen 7:0 (3:0)
Bramki: Aguero 35-karny, 38, Sane 42, Sterling 57, B. Silva 71, Foden 78, Jesus 84.

Manchester CIty: Ederson – Danilo, Walker, Laporte (72. Delph), Zincenko – B. Silva, Gundogan, D. Silva (64. Foden) – Sterling, Aguero (64. Jesus), Sane.

Schalke 04 Gelsenkirchen: Fahrmann – Bruma, Stambouli, Sane, Oczipka – Serdar – McKennie (74. Mendyl), Konopljanka, Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) – Embolo (69. Skrzybski).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).
Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Manchester City.