Championship: Debiutant zapewnił wygraną Nottingham

Nottingham Forest pokonało na wyjeździe Queens Park Rangers 2:1 w meczu szóstej kolejki drugiej ligi angielskiej. Decydującą bramkę strzelił dla gości wypożyczony z Benfiki Lizbona, Nelson Oliveira.

Wszystkie gole w spotkaniu rozgrywanym na Loftus Road padły w drugiej połowie spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 65. minucie gry, Charlie Austin oddał strzał z linii pola karnego i zaskoczył Dorusa De Vriesa. Dla 26-letniego napastnika był to piąty gol w bieżącym sezonie.

Sześć minut później sędzia podyktował rzut karny dla gości. Bramkarz QPR, Robert Green w polu karnym sfaulował Chrisa O’Grady’ego, a jedenastkę wykorzystał Henri Lansbury. Wcześniej za swoje przewinienie angielski golkiper został ukarany czerwoną kartką. Wynik spotkania na 2:1 dla Nottingham ustalił Nelson Oliveira, który rozgrywał pierwsze spotkanie w barwach „Tricky Trees”. Asystę przy jego bramce zaliczył inny debiutant, Ryan Mendes.

Dzięki wygranej Nottingham awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli. Piłkarze Chrisa Ramsey’a są na trzeciej pozycji w lidze. Liderem jest Brighton & Hove Albion.