2. Bundesliga: Pierwsze zwycięstwo Unionu

Union Berlin pokonał na wyjeździe Karlsruher SC 3:0 w meczu szóstej kolejki drugiej ligi niemieckiej. Dla piłkarzy Saschy Lewandowskiego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie spotkania. Swoją trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach strzelił Damir Kreilach. Trzy minuty po przerwie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się reprezentant Stanów Zjednoczonych, Bobby Wood. Wynik meczu na 3:0 dla Unionu ustalił Collin Quaner w 77. minucie gry.

Dzięki wygranej Union awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Karlsruher ma na swoim koncie sześć punktów i zajmuje trzynastą pozycję w tabeli. Liderem jest VfL Bochum, które w piątek zremisowało na wyjeździe z Sandhausen 1:1.

W innym sobotnim meczu Arminia Bielefeld zremisowała u siebie bezbramkowo z FC Heidenheim. Dla gospodarzy był to czwarty remis w tym sezonie.