Championship: Kolejne zwycięstwo Ipswich, czyste konto Białkowskiego

Piłkarze Ipswich Town pokonali w meczu 3. kolejki Sky-Bet Championship na własnym stadionie Burnley FC 2:0 (0:0). W efekcie podopieczni Micka McCarthy’ego wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Wynik wtorkowego starcia na Portman Road otworzył w 66. minucie Freddie Sears, który wykorzystał świetne dogranie po ziemi z prawego skrzydła i pewnych strzałem po dalszym słupku pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza gości.

Drugiego, decydującego o losach rywalizacji gola strzelił kilka chwil później David McGoldrick. 27-letni Irlandczyk wyskoczył w polu karnym rywala najwyżej i w ostateczny rozrachunku na bramkę strzałem głową zamienił świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Od pierwszej do ostatniej minuty meczu na boisku przebywał Bartosz Białkowski. Doświadczony polski bramkarz od początku bieżącego sezonu jest podstawowym elementem w układance trenera The Blues. Warto także zaznaczyć, iż dla 28-latka było to pierwsze czyste konto w kampanii 2015/2016.

Po trzech rozegranych spotkaniach liderem jest ekipa Ipswich Town z dorobkiem siedmiu punktów. Na drugim miejscu plasuje się Brighton & Hove Albion, z kolei z najniższego stopnia na podium na tę chwilę cieszą się gracze beniaminka Championship, Milton Keynes Dons. Dokończenie tej serii gier w środę.