Championship: Podział punktów na Molineux Stadium

Piłkarze Wolverhampton Wanderers zremisowali przed własną publicznością z Bolton Wanderers 2:2 (1:0) we wtorkowym meczu 29. kolejki angielskiej Championship. W barwach gospodarzy nie wystąpił Michał Żyro, który jest kontuzjowany.

Kibice zgromadzeni na Molineux Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do trzeciej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Joe Mason. Warto odnotować, że dla 24-latka był to debiut w zespole „Wilków”.

Po przerwie prowadzenie gospodarzy podwyższył James Henry, któremu asystował Dominic Iorfa. Przyjezdni nie dali jednak za wygraną i zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw kontaktowego gola strzelił Wellington Silva, a w końcówce rywalizacji rezultat ustalił Stephen Dobbie. Szkot trafił do siatki rywali po pięciu minutach pobytu na boisku.

Wolverhampton Wanderers zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Championship. „Wilki” mają na swoim koncie 39 punktów, z kolei Bolton zdobył do tej pory 21 „oczek” i znajduje się na ostatniej pozycji.