Championship: Zwycięstwo lidera

Middlesbrough pokonało na własnym stadionie Wolverhampton 2:1 w meczu 35. kolejki drugiej ligi angielskiej. W drużynie gości nie wystąpił Michał Żyro, który dochodzi do zdrowia po kontuzji łydki.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył Gaston Ramirez. Urugwajczyk wpisał się na listę strzelców w 24. i 56. minucie spotkania. Obecnie ma on na swoim koncie trzy trafienia w Championship. Wynik na 2:1 ustalił w 89. minucie gry Ben Gibson, który strzelił gola samobójczego.

Po zwycięstwie, Middlesbrough jest liderem Championship. Piłkarze Aitora Karanki mają dwa punkty przewagi nad Burnley FC. Wolverhampton jest na czternastej pozycji w lidze.

W następnej serii gier Middlesbrough zmierzy się z Rotherham United. Kolejnym rywalem „Wilków” będzie Bristol City FC.