Co to jest Cashback i gdzie go odebrać?

Pojęcie Cashback’u zagościło na trwale w świecie zakładów wzajemnych. Bukmacherzy prześcigający się w promocjach, chwytają się rozmaitych sposobów, aby przyciągnąć nowych graczy. Jednym z nich jest właśnie Cashback.

Czym jest Cashback?

Jest to często spotykana forma promocji w zakładach bukmacherskich. W Polsce jest oferowany przez  bukmachera PZBUK. Polega ona na tym, że gracz zakłada się z bukmacherem bez żadnego ryzyka. Jeśli wygra swój zakład, pieniądze trafią na jego konto. Jeśli natomiast przegra, otrzymuje zwrot pieniędzy, czy to formie bonusu, czy tez gotówki. Czyli – innymi słowy – otrzymuje dodatkową szansę wygrania, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Czy można użyć Cashback na dowolny mecz?

Przede wszystkim należy zawsze czytać zasady i warunki promocji. Wielu bukmacherów zawężą promocję do niektórych sportów. Jednak w PZBUK nie ma w tym aspekcie żadnych ograniczeń. Można użyć Cashback do obstawiania piłki nożnej, koszykówki jak i każdej innej dyscypliny sportowej.

Jak skorzystać z takiej promocji?

Przede wszystkim nie podejmuj szybkich decyzji. Fakt, że akurat założyłeś konto u bukmachera, nie powinien mieć wpływu na to, kiedy wykorzystasz Cashback. Najczęściej masz na to kilkanaście dni. Choć np w PZBUK, użytkownik ma 30 dni na wykorzystanie darmowego zakładu. Nie spiesz się zatem, tylko przeglądnij ofertę sportową i wybierz mecze z największym prawdopodobieństwem sukcesu. Możesz nawet łączyć dyscypliny, umieszczając na kuponie np. NBA i piłkę nożną, albo tenis i siatkówkę. Wybierz to na czym się znasz i nie patrz na kursy.

Czy można zagrać dowolny kurs w kuponie z Cashback’iem?

Nie. Tutaj przeważnie obowiązują ścisłe warunki, które określone są w regulaminie promocji. Niektórzy bukmacherzy ustalania minimalny kurs wysoko, np 2.00, co oczywiście zwiększa ryzyko. Bukmacher PZBUK natomiast ustalił minimalny kurs na 1.40. W związku z tym prawdopodobieństwo prawidłowego wytypowania danego zdarzenia, znacznie rośnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt. Mianowicie chodzi o liczbę meczów na kuponie, które mogą wciąż udział w promocji Cashback. Jasne i oczywiste jest to, że im więcej zakładów na kuponie, tym maleje szansa wygrania. Wynika to z rachunku prawdopodobieństwa.

Idealnie byłoby zagrać promocyjny zakład jako Singla, ale na to bukmacherzy się nie zgadzają. Wiele firm bukmacherskich na świecie wymaga, kuponu wielokrotnego i dokładnie taki sam warunek stawia PZBUK. Jak możemy przeczytać w ich regulaminach (a te zawsze warto czytać), zakład wielokrotny to „możliwość łączenia kilku różnych zakładów lub kilku różnych zdarzeń w ramach jednego kuponu”. Kilku, zatem wystarczą nam dwa. I to tak naprawdę jest optymalna wartość, bo zakłady z trzema lub z większą liczbą spotkań, są tak samo trudne do trafienia, jak uzyskanie szóstki w Lotto.

Gdzie odebrać Cashback?

My polecamy PZBUK, który ma najbardziej przejrzyste zasady i co ważniejsze jest wiarygodny. Ten bukmacher powoli i konsekwentnie buduje swoją markę i regularnie poszerza grono klientów. Szczerze Wam przyznamy, że wolimy, jak bukmacher zajmuje się udoskonalaniem swojej oferty, a nie kręceniem filmów i programów z ekspertami, którzy najczęściej nazywają siebie dziennikarzami.

W PZBUK od początku stawiają na transparentność oraz wiarygodność. Dlatego też warto rozważyć odebranie Cashbacka u tego bukmachera.

Aktualnie Cashback wynosi tu do 200 zł i naszym zdaniem jest to stawka idealna dla początkujących graczy. Nikt przecież, kto zaczyna swoją przygodę z bukmacherką nie wchodzi do gry z tysiącem lub milionem złotych. Dwie stówy to na początek idealny zakład, który albo może podwoić nasz wkład, albo dać nam szansę na kolejną wygraną, bo przecież właśnie na tym polega Cashback.

 Uważaj na haczyki

Jedną z kwestii, która nas zawsze bulwersowała w ofertach promocyjnych jest kwestia obrotu freebetem. Rozumiemy, że nie możemy zagrać singla, przyjmujemy do wiadomości minimalny kurs, ale kompletnie nie akceptujemy konieczności obrotu bonusem, typu Cashback.

Na szczęście w PZBUK wyciągnęli wnioski z błędów innych bukmacherów i zrezygnowali z konieczności obrotu. „Wygrane z darmowego zakładu nie są objęte wymogiem obrotu przed wypłatą” – czytamy w regulaminie. Oznacza to, że po wygraniu zakładu z Cashback, możecie wypłacić na swoje konto bankowe wygrane środki. 

Wiele firm bukmacherskich będzie kusiło wielkimi kwotami w promocjach dla nowych graczy, ale zawsze patrzcie na konieczność obrotu bonusem. Jesteśmy w branży od wielu lat i naprawdę cieżko znaleźć gracza, który odebrałby bonus w całości, po obróceniu wygranej pięć czy osiem razy.

Czy warto zatem odebrać Cashback?

Naszym zdaniem warto, bo to jedna z najbardziej przejrzystych promocji. Nie ma w niech zawiłych regulaminów, warunków obrotu bonusem, czy innych bzdurnych zasad. Bukmacher PZBUK daje taką możliwość, zatem warto z niej skorzystać, tym bardziej, że tak naprawdę nic nie ryzykujemy. Wygrywasz promocyjny zakład – kasa jest Twoja. Przegrasz? Masz kolejną szansę na wygraną! Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże dokonać Ci dobrego wyboru. 

Powodzenia i jak zawsze: życzymy samych wygranych zakładów!